Rebekka Jaakkola

Olen hyvinvointivalmentaja Rebekka Jaakkola.

Olen Vahva elämän ja CrossFit Kirkkonummen perustaja.

Aloittaessani hyvinvointialalla minulle oli heti selvää, että haluan tarjota hyvinvointi- ja liikuntapalveluita jotka tuovat tuloksia nopeasti, helposti ja kestävästi.

Valmennuksia suunnitellessa mietin tarkkaan, että jokainen valmennus sopii ihan kaikille kuntotasosta riippumatta. Kaikki Vahva elämän treenivideot on alusta loppuun ohjattuja. Annan videoilla helpompia vaihtoehtoja vaikeimpiin liikkeisiin ja kun ohjaan, ohjaan kuten olisin valmentamassa juuri Sinua olohuoneessasi.

Haluan, että liikunnan aloittaminen ja treenaaminen on mahdollisimman helppoa ja motivoivaa nykypäivän armottoman hektisessä ilmapiirissä.

Valmennusfilosofiani perustuu lempeän päättäväiseen valmennustyyliin. Haluan sinun saavan onnistumisia heti, eikä vasta viikkojen treenaamisen jälkeen. Kun liikunnasta nauttii heti ensi minuutista lähtien, sitä haluaa myös lisää. Tästä syntyy liikunnan ilo ja aktiivinen elämäntapa.

Tästä löydät kaikki Vahva elämän verkkovalmennukset. Tule mukaan juoksukurssille ja löydä juoksun flow, vapauta lonkan kireydet liikkuvuuskurssilla tai paranna toimintakykyäsi kotitreeneillä.

Työ- ja valmennuskokemus:

  • entinen poliisi
  • rauhanturvaaja
  • ammattisotilas EU:n taistelujoukoissa
  • Crossfit- ja painonnostovalmentajana CrossFit Kirkkonummella 2014-2021
  • Naisten Kympin virallinen juoksuvalmentaja 2021 – 2025
  • Suomen Puolustusvoimien kantahenkilökunnan viikottainen liikuttaja Upinniemen varuskunnassa 2016-2019
  • pitänyt useita livekursseja aiheista: liikkuvuus, kehonhuolto, terveyttä ja liikuntaa tukeva ravinto, elämäntapamuutos ja juoksu.

 

Koulutus:

  • CrossFit Level1 ja Level 2 Trainer
  • Suomen Painonnostoliiton Valmentajakoulutus PNOK1
  • Trainer4You Hyvinvointivalmentaja
  • Trainer4You Kuntosalivalmentaja
  • + lukuisia lyhytkursseja eri hyvinvointiin liittyvistä aiheista kuten liikkuvuus, ravinto ja valmentaminen.

 

Nähdään treeneissä!

Rebekka Jaakkola